Voor EDSN zijn wij op zoek naar een Product Owner.

Werken aan de energie transitie bij EDSN:
Bij EDSN draag jij bij aan de verduurzaming van Nederland. Elke dag. Sámen met onze partners in de energiesector. Met jouw digitale skills en verbindende kracht ben jij de onmisbare schakel tussen technologie en energie. Zo bouw jij mee aan een betrouwbare en innovatieve ICT-infrastructuur die nodig is voor een duurzame marktfacilitering. Vandaag en morgen! We hebben flinke ambities en daarom zijn wij op zoek naar jou!

Hallo product owner:
Je gaat aan de slag bij team ‘’NoCo’’ één van de teams uit de Agile Release Train zaakafhandeling & serviceverlening marktpartijen (ZSM). Dit team is 1 juli van start gegaan. Team NoCo richt zich op het proces ‘’contractloos’’. Essentieel voor huishoudens zonder energiecontract na verhuizing. Contractloos is het geautomatiseerde proces om na een verhuizing adressen weer gecontracteerd te krijgen bij een energie leverancier. Het gaat hierbij om honderdduizenden cases per jaar.

Wij zijn per direct opzoek naar een geschikte product owner die aan de slag wil gaan met een nieuw en ambitieus team. Team NoCo heeft te maken met een harde deadline voor de MVP in Q3-2026. Er ligt een leuke klus voor het team om dit te gaan realiseren. Is het daarna klaar? Zeker niet, er komt nog veel leuk werk aan dat nog verder uitgewerkt moet gaan worden.

Dit ga je doen:
- Werkt actief samen met de product owners, business analisten, productmanagers en architecten in het definiëren, analyseren, verfijnen, schatten en prioriteren van de business en enabler features;
- Denkt mee met de productvisie en -strategie voor het product, rekening houdend met de behoeften van de markt en belanghebbenden;
- Werkt nauw samen met interne en externe stakeholders om de productvereisten te identificeren en prioriteren;
- Stelt duidelijke en haalbare doelen op en zorg voor de uitvoering van productontwikkelingsprojecten;
- Beheert en optimaliseert de product backlog en zorg voor continue verbetering;
- Werkt samen met het DevOps team om ervoor te zorgen dat productontwikkeling voldoet aan de normen van kwaliteit en efficiëntie;
- Communiceert regelmatig met stakeholders en zorg voor transparante rapportage over de voortgang en prestaties van het product;
- Hebt minimaal 5 jaar ervaring als Product Owner, bij voorkeur in de energie- of technologie-industrie;
- Hebt diepgaande kennis van productontwikkeling en agile methodologieën;
- Uitstekende communicatie- en leiderschapsvaardigheden.

En verder:
We werken 2 keer week op kantoor (dinsdag en vrijdag) in Amersfoort en we gebruiken een Slack en/of Teams voor video communicatie, om overdag samen vanuit huis te kunnen werken. Je krijgt een Windows laptop om op te werken. Flexplekken zijn click & work en de warme koffie en complementaire koude frisdrank staat al op je te wachten.

Voor deze organisatie is het belangrijk dat je op professioneel niveau in het Nederlands kan communiceren.

Over EDSN:
Energie Data Services Nederland (EDSN) is een groeiend bedrijf dat snel stappen zet in de professionalisering van haar organisatie. Van startup naar scale up. EDSN ontwikkelt voor alle regionale en landelijke netbeheerders een betrouwbare en innovatieve ICT-infrastructuur. We specialiseren ons in het verzamelen en bereikbaar maken van gebruiksdata, die andere marktpartijen weer kunnen gebruiken voor het ontwikkelen van nieuwe diensten. Met die datadiensten geven we de energietransitie en daarmee ook de verduurzaming van Nederland ruim baan.

Eisen:
- Beheerst de Nederlandse taal zowel schriftelijk als woordelijk uitstekend.
- Bereid om 2 dagen in de week op het kantoor in Amersfoort aanwezig te zijn.
- Minimaal 5 jaar werkervaring als Product Owner.
- Ervaring binnen de energiebranche.

Wensen:
- Minimaal in het bezit van een afgeronde (MBO/HBO/WO) diploma.
- Kennis en ervaring met het werken van SAFe.

Algemene informatie m.b.t. de aanvraag:
Locatie: Amersfoort
Begindatum: 1-10-2025
Einddatum: 31-8-2026
Optie op verlenging: ja
Inzet per week: 40 uur
Tarief: marktconform
Sluitingsdatum: 18-09-2025
Sluitingstijd: 09:00 uur
Intakegesprek: Week van 22

Meer informatie:
Zo zorg je ervoor dat jouw aanbieding opvalt:
CV in topvorm: Lever je CV aan in Word-formaat, in de taal van de opdracht en in een professionele en prettige leesbare lay-out. Maak het CV niet langer dan 7 pagina’s. Laat zien dat je oog hebt voor detail.
Persoonlijke motivatie: Schrijf een overtuigende motivatie in de 'ik-vorm’, waarin je kort en bondig ingaat op de scope van de opdracht. Licht puntsgewijs toe hoe jij aansluit bij de gestelde eisen en wensen.
Beschikbaarheid: Vermeld per wanneer je beschikbaar bent, hoeveel uren per week je kunt werken en of je vakantieplannen hebt.
Tarief of maandsalaris: Vermeld je uurtarief (exclusief BTW) of maandsalaris, specifiek voor deze opdracht, inclusief reis- en eventuele verblijfskosten.

N.B.
Voor deze opdracht werk je uitsluitend met ons samen. Dit betekent dat je je niet via andere intermediairs voor dezelfde opdracht inschrijft. Zo voorkomen we verwarring in het selectieproces en maximaliseren we jouw kansen.
Onvolledige aanbiedingen kunnen we niet in behandeling nemen.
Wij houden je op de hoogte van elke stap in het selectieproces: Heb je vragen? Wij zijn er om ze te beantwoorden.

Trefwoorden: Product Owner



OPDRACHT​GEVER:

bedrijfsnaam:
ICQ Groep
contactpersoon:
Richard Altena
type:
ZZP, freelance, interim vacature
locatie:
Amersfoort
provincie:
Utrecht
uurtarief:
marktconform
start project:
1-10-2025
referentie:
ITC-6799-B
duur opdracht:
12 maanden
uren per week:
40 uur
publicatiedatum:
15-09-2025 13:17:07